Articles

Робота в Чехії для іноземців. Які проблеми вас очікують?

Робота в Чехії для кваліфікованого персоналу

Триста тисяч з більш ніж півмільйона іноземців, що проживають та мають роботу в Чехії, зайняті в основному в професіях ручної праці, а інші вісімдесят тисяч мають бізнес-ліцензію.

За останні 15 років, близько 50 000 іноземців отримали громадянство Чехії (згідно Чеського статистичного управління).

Близько 45 відсотків іноземців в Чехії приїжджають на роботу до Чехії з Європейського Союзу - в основному це словаки (160 000). З країн, що не входять в ЄС, громадяни України переважають (127 000), потім ідуть в'єтнамці (58 000) і росіяни (37 000).

Число іноземців в Чехії за останні десять років подвоїлося.

Робота в Чехії для кваліфікованого персоналу

Висококваліфіковані іноземці, такі як лікарі, техніки і програмісти, а також топ-менеджери зустрічаються на чеському ринку праці. Країна, населення якої стрімко старіє, зацікавлена ​​в кваліфікованих іммігрантах. Проте, тільки близько 20 000 іноземних фахівців працюють в Чеській Республіці в даний час.

Іноземці, в основному німці, французи і словаки, очолюють близько однієї третини великих фірм в Чехії.

Кваліфіковані медичні працівники також можуть знайти роботу в Чехії.

З якими проблемами стикається некваліфікований персонал в Чехії

Натомість, на думку економічних аналітиків, некваліфіковані люди можуть зіткнутися з проблемами при пошуку роботи в Чехії. Ринок праці Чехії не може прийняти додатково десятки тисяч іноземців без кваліфікації і знання мови.

Люди тільки з початковою освітою не можуть знайти роботу в Чехії, оскільки число некваліфікованих робочих місць в Чехії скорочується.

В даний час Чеська Республіка розглядає прийом від сотень до тисяч іммігрантів з Африки та Близького Сходу, які прямують до Європи. Проте, країна не має чіткого аналізу попиту на робочу силу і роботу іноземців в Чехії.

Експерти також відзначають, що іноземці здатні і готові вивчити чеську, коли мова йде про асиміляцію до чеського суспільства.

З іншого боку, некваліфіковані іноземці, які не розуміють чеську мову, часто живуть в співтоваристві експатріантів, що дає їм деякі знання.

Якщо Чеська Республіка не вдасться до застосування ефективної міграційної політики з подальшим припливом іноземців, деякі закриті гетто іноземців можуть бути створені спонтанно.

Велике число безробітних циган доводить, що чеське суспільство не в змозі ефективно реагувати на групи громадян, що стикаються з бідністю і безробіттям.

Число людей, що живуть в соціально неблагополучних населених пунктах або "гетто" в Чехії, зростає. В даний час існує 606 таких гетто або будинки, вулиці і квартали, де живуть приблизно 115 000 чехів (згідно з інформацією Міністерства праці та соціальних справ Чехії).

Робота в Чехії для кваліфікованого персоналу
Триста тисяч з більш ніж півмільйона іноземців, що проживають та мають роботу в Чехії, зайняті в основному в...
Робота в Чехії для українських лікарів: чеські спеціалісти воліють працювати в Англії та Німеччині
Керівник медичної ради Чехії Мілан Кубек повідомляє, що недофінансування в чеській системі охорони здоров'я і погані...
Побільшало вакантних робочих місць в Чехії для українців через брак персоналу
Чеські фірми стикаються з нестачею вакантних робочих місць - бракує персоналу. Кількість вакантних робочих місць в...
Зростання заробітних плат - безумовна перевага для працевлаштування в Чехії
Чеська Республіка активно залучає на роботу кваліфікованих іноземних працівників, оскільки зазнає нестачі своїх...

Всі новини


Fatal error: views_plugin_display::destroy(): The script tried to execute a method or access a property of an incomplete object. Please ensure that the class definition "authcache_views_plugin_display_extender" of the object you are trying to operate on was loaded _before_ unserialize() gets called or provide a __autoload() function to load the class definition in /var/www/europajobs_ua/data/www/robota-czechia.com.ua/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_display.inc on line 272